Nulové navýšenie

Nulové navýšenie v kontexte pôžičiek a splátok

Nulové navýšenie je zvláštnym prípadom predaja na splátky, ktorý sa vyznačuje tým, že súčet všetkých splátok a akontácia je rovnaký ako zadovážená hodnota veci. To znamená, že klient, ktorý využíva tento druh financovania, zaplatí presne rovnakú čiastku, ktorú si požičal, pričom neplatí žiadne úroky ani poplatky navyše. Okrem toho má možnosť uzatvoriť poistenie úveru na zabezpečenie svojich finančných rizík.

Fungovanie nulového navýšenia

Nulové navýšenie funguje tak, že klient si vyberie konkrétny tovar alebo službu, ktorú chce zakúpiť na splátky. Celková cena tovaru alebo služby je rozdelená na jednotlivé splátky, pričom k nim priradí aj akontáciu. Akontácia je počiatočná suma, ktorú klient zaplatí pri nákupe, a zvyšná časť ceny sa spláca v pravidelných splátkach počas dohodnutého obdobia.

Podstatou nulového navýšenia je to, že akontácia a suma všetkých splátok sú rovnaké ako cena tovaru alebo služby. To znamená, že klient neprepláca žiadne úroky ani poplatky za využitie tejto formy financovania. Ide o atraktívnu možnosť pre tých, ktorí chcú zakúpiť veci na splátky bez dodatočných nákladov.

Výhody a nevýhody nulového navýšenia

Nulové navýšenie má svoje výhody aj nevýhody. Medzi jeho výhody patrí absencia úrokov a poplatkov, čo znamená nižšie náklady pre klienta. Okrem toho je tento spôsob financovania jednoduchý a transparentný, pretože klient presne vie, koľko bude platiť a za aký časový horizont.

Na druhej strane môže mať nulové navýšenie vyššiu akontáciu v porovnaní s inými formami financovania, kde je akontácia nižšia a úroky sú započítané do splátok. Okrem toho je dostupné len pre niektoré produkty a služby a nie vždy je možné nájsť takúto možnosť financovania.

Záver

Nulové navýšenie predstavuje zaujímavý spôsob financovania pre tých, ktorí chcú zakúpiť tovar alebo služby na splátky bez ďalších nákladov v podobe úrokov alebo poplatkov. Je dôležité mať na pamäti, že táto možnosť nie je vždy dostupná a môže mať vyššiu akontáciu v porovnaní s inými formami financovania. Pred uzatvorením nulového navýšenia je dôležité dôkladne porovnať dostupné možnosti a zvážiť svoje finančné možnosti a potreby.

je zvláštny prípad predaja na splátky, kedy sa súčet splátok a akontácia rovná zadováženej hodnote veci. To znamená, že klient zaplatí rovnakú čiastku, ktorú si požičal (neplatí žiadne úroky ani poplatky). Navyše môže hradiť napr. poistenie úveru.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme, že nám pomáhate rozšírovať ekonomickú encyklopédiu. ♥